USPJEŠNA POSJETA MJEŠOVITOJ SREDNJOJ EKONOMSKO – TEHNIČKOJ ŠKOLI LUKAVAC

Predstavnici Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla i Evropskog univerziteta Brčko Distrikt, 12.03.2018.god su posjetili Mješovitu srednju ekonomsko-tehničku školu u Lukavcu. Cilj posjete je bio maturantima dati što više informacija o studijskim programima na fakultetima.

Detaljno su prezentovani studijski programi, način izvođenja predavanja, izvođenja teorijskih i laboratorijskih vježbi, kao i moguće studiranje na II i III ciklusu.

Maturanti su upoznati da je osnovan Medicinski fakultet na Univerzitetu „Kallos“ u Tuzli.

Sa posebnom pažnjom su maturanti slušali o uslovima studiranja, o načinu plaćanja, te da djeca šehida i poginulih boraca imaju prvu godinu na prvom ciklusu studiranja besplatnu.

Nakon naših izlaganja imali smo vrlo konstruktivan dijalog sa maturantima o studijskim programima, načinu izvođenja nastave, opremljenosti laboratorija kao i strukturi nastavnog osoblja.

Zahvaljujemo se Upravi MJEŠOVITE SREDNJE EKONOMSKO – TEHNIČKE ŠKOLE na velikoj pomoći prilikom organizovanja prezentacije.

Predstavnici Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla i Evropskog univerziteta Brčko Distrikt bili su prof.dr.sc. Pašaga Muratović, prof.dr.sc. Kadrija Hasanović te prof.dr.sc. Halid Žigić.