Predstavnici EU Kallos Tuzla, 16.03.2018.g., posjetili su srednju Medicinsku školu u Tuzli

U okviru redovnih aktivnosti a u skladu sa principima dobre saradnje, predstavnici EU Kallos Tuzla, 16.03.2018.g., posjetili su srednju Medicinsku školu u Tuzli.

Zahvaljujući susretljivosti direktora Srednje Medicinske škole Prof. Mirnesa Avdića, srdačnom prijemu i odličnoj organizaciji posjete, predstavnici Univerziteta: Prof.dr. M.Tabaković, Prof.dr. J. Sadadinović, Prof.dr. A. Rifatbegović i studenti I godine Medicinskog fakulteta Univerziteta Kallos: M. Stojanović i E. Ramić, su bili u posjeti Srednjoj Medicinskoj školi u Tuzli.

Cilj posjete je bio da se učvrsti dosadašnja dobra saradnja, razmjene neophodna iskustva i informacije u vezi obrazovnog procesa, te da se učenicima i nastavnom osoblju Medicinske škole, predstavi Evropski Univerzitet Kallos i Evropski Univerzitet u Brčkom, sa svojim studijskim programima i mogučnostima studiranja.

Posebno je bilo govora o Fakultetu Zdravstvenih nauka i Medicinskom fakultetu EU Kallos, te uslovima i mogučnostima studiranja na istim.

Istaknuta je činjenica da fakulteti raspolažu sa savremenom tehničkom opremom, izvrsno opremljenim Kabinetima za obavljanje praktične nastave, izvrsnim prostornim uslovima i respektabilnom nastavnom kadru, koji čine poznati, referentni profesori sa dugogodišnjim ikustvom u obrazovnom procesu. Prisutni su upoznati sa činjenicom da na Medicinskom Fakultetu Univerziteta, studiraju i studenti iz Srbije, Hrvatske i Njemačke.

Također, prisutni su upoznati sa činjenicom da je EU Kallos i EU Brčko, zahvaljujuči dosadašnjoj dobroj saradnji, omogučio svim studentima Medicinskog fakulteta i Fakulteta Zdravstvenih nauka obavljanje stručne prakse u UKC Tuzla i drugim javnim i privatnim zdravstvenim ustanovama sa kojima Univerzitet ima Ugovore o dugoročnoj saradnji.

Prezentirani su i uslovi i pogodnosti studiranja na EU Kallos u Tuzli, te informacija da je prva godina studija besplatna za studente, djecu šehida i poginulih boraca, kao i činjenica da je studentima EU Brčko omogučena jedna godina studija besplatno.