POZIV NA UČEŠĆE U PREZENTACIJI PROJEKTA „SIGURNA ZAJEDNICA“

Pozivamo studente i druge zainteresovane da prijave učešće na prezentaciji projekta “Sigurna zajednica”, koja će se održati u Domu  kulture u Brčkom., a dana 7.04.2014. godine sa početkom u 11.00 sati.

Cilj ovog projekta jeste unaprijediti saradnju između vojne i lokalne policije, te približiti vojnoj i lokalnoj policiji, kao i građanima Bosne i Hercegovine, aktivnosti, viziju, misiju i ciljeve NATO-a u našoj državi.

Prisutnima će se obratiti:

1. Ministar odbrane Bosne i Hercegovine, gospodin Zekerijah Osmić;
  2. Načelnik ureda vojne policije, major Esnaf Nuhović;
  3. Komandant NATO štaba Sarajevo, brigadni general Merle D. Hart;
  4. Zamjenik komandanta NATO štaba Sarajevo, gospodin Ole Asbjørn Fauske;
  5. Komandant EUFOR-a, general major Dieter Heidecker, i
  6. Šef političko-vojnog odjela i viši političko-vojni savjetnik NATO štaba Sarajevo, gospodin Rohan Maxwell.

Učešće je potpuno besplatno. Potvrdu o učešću moguće je izvršiti na adresu: albina_abidovic@hotmail.com, ili pozivom na broj telefona 060 31 959 73, a najkasnije do 4.04.2014. godine.Pozivamo zainteresovane, a naročito studente političkih nauka, prava i bezbjednosti, da iskoriste ovu mogućnost edukacije o NATO-u u našoj državi, kao i da se odazovu u što većem broju.