Obavještenje za javnost 28.01.2014. godine

Obavještavamo uvažene studente, roditelje studenata, kao i ostale zainteresovane da je Osnovni sud Brčko distrikta BiH donio rješenje kojim se nalaže odlaganje izvršenje rješenja Odjeljenja za obrazovanje Vlade Brčko distrikta BiH broj 37-000056/14 od 23.01.2014. godine, a zbog toga što nije vidljivo da li je isto doneseno na osnovu mišljenja i preporuka za osnivanje i zatvaranje visokoškolskih ustanova i za prestruktuiranje studijskih programa koje utvrđuje Agencija, odnosno da li su bili ispunjeni zakonski uslovi za donošenje rješenja kojim se oduzima licence i zabranjuje obavljanje djelatnosti visokog obrazovanja zbog prestanka ispunjavanja uslova za rad propisanih zakonom, podzakonskim aktima i preporukama Agencije za razvoj visokog obrazovanja i osiguranje kvaliteta BiH.

Tekst rješenja donosimo u prilogu obavještenja.