NA EVROPSKOM UNIVERZITETU KALLOS TUZLA ODRŽANO PREDAVANJE NA TEMU PREVENCIJE RAKA DOJKE, A ISTO PREDAVANJE ODRŽAĆE SE NA EVROPSKOM UNIVERZITETU U BRČKOM 7.04.2016. U 17 SATI

Plakat rakres

Plakat rakres

Evropski univerzitet „Kallos“ Tuzla i Evropski univerzitet Brčko distrikt zajednički su sačinili program koji obuhvata nekoliko predavanja o najtežim oblicima bolesti. Dana 6.04.2016. godine održano je predavanje na Evropskom univerzitetu „Kallos“ Tuzla o prevenciji i ranom otkrivanju raka dojke. Predavanje su održali profesori Evropskog univerziteta, i to: doc. dr. Munevera Bećarević, dekan Fakulteta zdravstvenih nauka i predsjednik Upravnog odbora UKC-a Tuzla, prof. dr. Haris Huseinagić, načelnik Klinike za radiologiju i nuklearnu medicinu UKC-a Tuzla, kao i predsjednik Ljekarske komore Tuzlanskog kantona, i doc. dr. Mufid Burgić, specijalista za plastičnu i rekonstruktivnu hirurgiju na UKC-u Tuzla. Predavanje je pažljivo pratilo preko 500 lica, uglavnom žena.

Predavanje na istu temu i od strane istih predavača održaće se i u Velikom amfiteatru Evropskog univerziteta u Brčkom dana 7.04.2016. godine, sa početkom u 17 sati. Evropski univerzitet poziva sve građane svih generacija da prisustvuju predavanju, na kome će moći da čuju korisne savjete u interesu svog zdravlja.

Kallos SP rak1

Kallos SP rak2