Konkurs za upis studenata na Evropski univerzitet Brčko distrikt Bosne i Hercegovine u akademskoj 2013/14. godini

Na osnovu članova 99.,102.,103. i 105. Zakona o visokom obrazovanju u Brčko distriktu Bosne i Hercegovine («Službeni glasnik Brčko distrikta Bosne i Hercegovine», broj 30/09),i na osnovu odluke Upravnog odbora Evropskog univerziteta Brčko distrikt Bosne i Hercegovine broj 629-1/2013 od 18.05.2013. godine, Evropski univerzitet Brčko distrikt raspisuje

KONKURS

I Pravo učešća na konkursu imaju državljani BiH, strani državljani i lica bez državljanstva, koja su završila četverogodišnje srednje obrazovanje u BiH, kao i ona lica koja su srednje obrazovanje završila izvan granica BiH, a za koje je postupkom nostrifikacije, odnosno ekvivalencije utvrđeno da zadovoljavaju odgovarajuće obrazovanje za upis.

II Konkurs za upis se odnosi na I, II i III ciklus studija na sljedećim studijskim programima:

1. Ekonomski fakultet
Opšti smjer; Menadžment i preduzetništvo; Marketing i trgovina; Menadžment javne uprave; Turizam i ekologija; Menadžment informacionih sistema; Računovodstvo i revizija, i Menadžment turizma i sporta.

2. Tehnički fakultet
Arhitektura; Građevinarstvo; Geodezija; Putevi, aerodromi, željeznice; Konstrukcije; Hidrotehnika; Poljoprivreda; Inženjerska informatika; Menadžment u saobraćaju; Riječni saobraćaj; Bezbjednost u saobraćaju, i Drumski saobraćaj.

3. Fakultet zdravstvenih nauka
Sestrinstvo; Fizioterapija i radna terapija; Sanitarni inženjering; Farmacija; Stomatologija; Menadžment u sportu; Sportski trener, i Radiologija.

4. Pravni fakultet
Opšte pravo; Poslovno pravo; Bezbjednost, i Forenzika.

5. Pedagoški fakultet:
Geografija; Historija; Informatika i tehnika; Vaspitač predškolskih ustanova; Razredna nastava – opšti smjer; Razredna nastava sa engleskim jezikom za osnovne škole; Razredna nastava sa defektologijom, i Matematika i fizika.

6. Fakultet političkih nauka
Politologija; Međunarodni odnosi i diplomatija, i Žurnalistika i komunikologija.

III Raspisuje se konkurs za upis kandidata u Trenersku školu pri Univerzitetskom Centru za razvoj karijere i vještina.

Prvi nivo – obuka traje 240 sati, nakon čega se dobija certifikat (licenca) za trenera – instruktora,

Drugi nivo – obuka traje 300 sati, nakon čega se dobija certifikat (licenca) za trenera – menadžera.

Konkurs se raspisuje za sljedeće sportske discipline: karate, judo, jiu – jitsu, aikido, boks, tenis, rukomet, odbojka, košarka, nogomet, skijanje i fitnes.

Uslovi: da se kandidat aktivno bavi sportom, ili se aktivno bavio sportom, a da radi kao trener u sportu.

IV Kandidati podnose sljedeću dokumentaciju:

1) izvod iz matične knjige rođenih (rodni list), ne stariji od 6 mjeseci;

2) uvjerenje o državljanstvu, ne starije od 6 mjeseci,

3) ovjerena kopija diplome o završenoj srednjoj školi, a kandidati koji su završili srednje obrazovanje u inostranstvu, podnose i uvjerenje o izvršenoj nostrifikaciji, odnosno ekvivalenciji diplome,

4) ovjerene kopije svjedočanstava svih završenih razreda srednje škole,

5) dvije fotografije veličine kao za pasoš.

V Konkurs je otvoren dva mjeseca od dana objavljivanja u dnevnoj štampi.

VI Dodatne informacije mogu se dobiti na adresi Bulevar mira br. 4/III i IV, Brčko, putem telefona: 00387 (0) 49/590-610 i 00387 (0) 49/590-605, 00387 (0) 60 31 959 71, 00387 (0) 60 31 959 75, kao i na web stranici www.evropskiuniverzitet-brcko.com

Kontakt tel. za Hrvatsku: 00385 (0) 98 253 988 207, ul. Županijska 20 Osijek

Kontakt tel. za Srbiju i Crnu Goru: 00381 (0) 63 593 047, za Austriju: 0043 (0) 66 4142 7929