IN MEMORIAM – Doc. dr. Budimir Tojagić (2.02.1954. – 15.01.2024.)

Tužnog srca objavljujemo vijest da je naš uvaženi profesor dr. Budimir Tojagić preminuo dana 15.01.2024. godine u 70-oj godini života, sahrana će se održati u srijedu, 17.01.2024. godine u Beogradu – Bežanijsko groblje. Profesor Tojagić bio je veoma uvažen od strane kolektiva Evropskog univerziteta i svojih studenata.

Porodici i prijateljima pokojnika izjavljujemo najiskrenije saučešće.

Doc. dr. Budmir Tojagić rođen je 2.02.1954. godine u Skoplju. Osnovnu školu i gimnaziju završio je u Zemunu. Diplomirao je na Građevinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu na konstruktivno-betonskom smjeru. Magistrirao je na Univerzitetu ,,Braća Karić“, Fakultet za menadžment na temu Ekonomski aspekti obaveznica kao finansijskog instrumenta. Doktorat je odbranio na Univerzitetu „Union – Nikola Tesla“, Fakultet za graditeljski menadžment na temu Aspekti strategija primene informacionih tehnologija u funkciji podrške u odlučivanju menadžmenta građevinarstva. Posjedovao licencu za ovlašćenog projektanta, kao i licencu za ovlašćenog izvođača radova. Bio je stalni sudski vještak u oblasti građevinarstva. Imao je bogato praktično iskustvo iz oblasti građevinarstva, koje je u nastavi prenosio svojim studentima. Uspješno je izvodio nastavu na Evropskom univerzitetu Brčko distrikt skoro 10 godina, a na Evropskom univerzitetu „Kallos“ Tuzla 7 godina. Smrt profesora Tojagića predstavlja veliki gubitak za akademsku zajednicu.