Evropski univerzitet učestvuje u Panel debati i Mini sajmu zapošljavanja i karijera u okviru projekta „Šta znači Sporazum za rast i zapošljavanje – Gledaj od čega ćeš živjeti“

Pozivamo sve studente da učestvuju u Panel debati i Mini sajmu zapošljavanja i karijera, koji će se održati dana 23.06.2015. godine, u Omladinskom centru Brčko, s početkom u 11.00 sati. Panel debata i Mini sajam zaposšljavanja imaju za cilj:

• Objasniti građanima neophodne socio-ekonomske reforme;
  • Mladima prikazati mogućnosti, školovanja i stipendiranja;
  • Nezaposlenima prezentovati mogućnosti zapošljavanja i otvorena radna mjesta, i
  • Prezentovati uspješne poslovne priče, ali i aktuelnu ekonomsku tematiku regije.

Više o tome u prilogu.

Projekat pod naslovom „Šta znači Sporazum za rast i zapošljavanje – Gledaj od čega ćeš živjeti“ Ureda Specijalnog predstavnika EU u BiH, sastoji se od niza jednodnevnih aktivnosti koje imaju za cilj da unaprijede znanje i razumijevanje bosanskohercegovačkih građana o neophodnim socio – ekonomskim reformama i drugim segmentima Sporazuma (više o Sporazumu na www.europa.ba).

Događaji Panel debata i Mini sajam zapošljavanja i karijera u okviru ovog projekta imaju za cilj:

• Objasniti građanima neophodne socio-ekonomske reforme;
  • Mladima prikazati mogućnosti, školovanja i stipendiranja;

Dana 23.06.2015. godine, s početkom u 11.00 sati predviđena je Panel diskusija sa predstavnicima EUSR-a, zemalja članica EU i lokalnih vlasti, te predstavnicima poslovne i akademske zajednice, studenata, organizacija civilnog društva itd.

U poslijepodnevnim satima organizuje se Mini sajam zapošljavanja i karijera. Mini sajam zapošljavanja i karijera će se organizovati u tri paviljona:

1. sa štandovima firmi koji su započeli uspješan biznis;

2. sa ustanovama ili projektima koji pružaju usluge edukacije ili prekvalifikacije, u kojem će biti, između ostalih, smješten i naš Univerzitet, i

3. sa posrednicima u zapošljavanju koji će informisati učesnike o mogućnostima zapošljavanja, organizovati brze intervjue.

Pozivamo studente, a posebno one koji su na završnim godinama i koji već sada aktivno traže zaposlenje, da dođu i učestvuju u panel debati, koja počinje u 11.00 sati dana 23.06.2015. godine u Omladinskom centru Brčko distrikta. Tema panel debate je Približavanje Sporazuma za rast i zapošljavanje.