Disciplinski postupak protiv sefa Odjeljenja za obrazovanje

Nezavisne evropski 1

Disciplinski postupak protiv sefa Odjeljenja za obrazovanje

Nezavisne evropskiBRČKO- Osnovni sud Brčko distrikta pokrenuo je disciplinski postupak, po službenoj dužnosti, protiv šefa Odjeljenja za obrazovanje Brčko distrikta Nike Stoparića, saopšteno je iz ove pravosudne institucije. U obavještenju upućenom Odjeljenju za obrazovanje u Brčkom navodi se da je disciplinski postupak pokrenut jer Stoparić, kao odgovorno lice u Odjeljenju, nije izvršio presudu Apelacionog suda kojom je u potpunosti usvojena tužba Evropskog univerziteta, te poništeno rješenje Odjeljenja za obrazovanje Vlade Brčko distrikta od 23. januara 2014. godine kojim je Odjeljenje “nezakonito htjelo da oduzme licencu i zabrani rad Evropskom univerzitetu”. U obavještenju Osnovnog suda distrikta navodi se da je sud o ovome u pisanoj formi obavijestio gradonačelnika Brčko distrikta, kako bi on u okviru svojih ovlaštenja preduzeo odgovarajuće mjere da Odjeljenje dosljedno postupi po odluci suda, kao i da, u slučaju potrebe, obezbijedi izvršenje sudske odluke.