Svjetski dan moderne logistike obilježen na Evropskom univerzitetu „Kallos“Tuzla

Dani logistike Evropski univerzitet

Svjetski dan moderne logistike obilježili su 26.marta 2019. Godine,studenti Tehničkog i Ekonomskog fakulteta Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla. Događaji i aktivnosti koje se održavaju na ovaj dan fokusirani su da se inicira i pokrene logističko razmišljanje, steknu i inoviraju logistička znanja, te povežu teorijska i praktična iskustva. Svake godine Svjetski dan moderne logistike se obilježava pod drugačijom temom, a ovogodišnja tema je “ Logističke potrebe u budućnosti”.

Evropski univerzitet u Tuzli kroz svoje studijske programe nudi brojne mogućnosti i pravce društvene i individualne nadgradnje kao i razvoja, stjecanjem specifičnih logističkih vještina za potrebe budućnosti u saobraćaju, ekonomiji, poljoprivredi, zdravstvu, farmaciji, javnoj upravi i sl.

Današnjem obilježavanju Svjetskog dana moderne logistike prisustvovali su profesori iz ove oblasti docent dr. Zijad Jagodić i docent dr. Zlatko Kovačević, dekan Tehničkog prof.dr. Jasminka Sadadinović i dekan Ekonomskog fakulteta prof.dr. Izet Banda, kao i brojni studenti I. i II. ciklusa Evropskog univerziteta.