Studentice Stomatologije sa Evropskog univerziteta osvojile prvo mjesto na Simpozijumu „Sedmi dani Bosanskohercegovačke-američke akademije nauka i umjetnosti“

20150425 133508

20150425 133508 Studentice studijskog programa Stomatologija na Fakultetu zdravstvenih nauka Evropskog univerziteta Martina Abramović i Edina Ahmetović osvojile su prvo mjesto za najbolji naučnoistraživački studentski rad na Simpozijumu „Sedmi dani Bosanskohercegovačko-američke akademije nauka i umjetnosti”, u okviru sekcije Jedno zdravlje, jedna medicina, a koji je održan pod pokroviteljstvom Vlade Brčko distrikta u hotelu Jelena u Brčkom u periodu od 22 – 26.04.2015. godine. Martina i Edina uradile su, pod rukovodstvom mr Dobrile Regoje, doktora dentalne medicine, specijaliste, oralnog hirurga i paradontologa, nastavnika Evropskog univerziteta, rad pod nazivom “Stanje oralnog zdravlja kod djece uzrasta od 9-12 godina u Brčkom”. Rad ove dvije vrijedne studentice ocijenjen je najboljim u konkurenciji sa njihovim kolegama – studentima stomatologije, medicine, veterine i prirodno-matematičkih nauka sa univerziteta iz Sarajeva, Banja Luke, Tuzle i Travnika.