Saradnjom do uspjeha: Univerziteti potpisali ugovor o saradnji

Potpisan je Sporazum o akademskoj, naučnoj i poslovno-tehničkoj saradnji između Univerziteta „Kallos“ Tuzla i Evropskog univerziteta Brčko distrikt sa nekoliko uglednih privrednih društava iz oblasti, saobraćaja, građevine, poljoprivrede i informatike

Dana 07.02.2018.g. na Evropskom univerzitetu Kallos u Tuzli potpisan je Sporazum o akademskoj, naučnoj i poslovno-tehničkoj saradnji između Univerziteta i nekoliko uglednih privrednih društava iz oblasti, saobraćaja, građevine, poljoprivrede i informatike .

Budući da su na Evropskom univerzitetu Kallos u Tuzli angažovani brojni domaći i međunarodni eksperti iz navedenih oblasti, zajednička želja je, da saradnja u narednom periodu bude što uspješnija, te da se zajednički ponude nova tehničko tehnološka rješenja za postojeće sisteme i organizaciju poslovanja, što jeste jedan od ciljeva ovog sporazuma.

Među navedenim potpisnicima ugovora su: JKP Saobraćaj i komunikacije Tuzla, Projektno građevinsko preduzeće NNM doo Tuzla i Zavod za zaštitu i korištenje kulturno-historijskog naslijeđa TK. Pored navedenih u završnoj fazi je i sporazum sa najvećim proizvođačem mlijeka i mliječnih proizvoda u BiH i regiji, Milkos d.o.o. Sarajevo PJD.Vukovije, te Kuvvet doo Kalesija.

Ovim ugovorima je omogućeno obavljanje praktične nastave za studente Tehničkog fakulteta, Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla, čime se potvrđuje misija Univerziteta da su praktična znanja utemeljena na vrhunskoj naučnoj osnovi najvažnija za budući rad u praksi.

Takođe, nedavno su potpisani ugovori sa projektnim biroom Kristal Živinice, Institutom za građevinarstvo, građevinske materijale i nemetale Tuzla te firmom Amned Tuzla koja projektuje implementira i održava telekomunikacijske sisteme, lokalne i optičke mreže .