REAKCIJE EVROPSKOG UNIVERZITETA NA NETAČNE NATPISE U MEDIJIMA

Dopis pravnom fakultetu

REAKCIJE EVROPSKOG UNIVERZITETA NA NETAČNE NATPISE U MEDIJIMA

Evropski univerzitet reagovao je povodom natpisa u medijima u kojima se naš Univerzitet povezuje sa ilegalnim centrima u Srbiji, kao i diplomama koje su „preplavile“ Srbiju.

U prilogu teksta donosimo dopise koje smo uputili:

1) dekanu Pravnog fakultetu u Beogradu dana 6.02.2014. godine, kao i njegov odgovor koji je stigao elektronskim putem dana 8.02.2014. godine, i

2) Ministarstvu prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije, načelniku Odeljenja za inspekcijske poslove u ustanovama predškolskog, osnovnog, srednjeg i visokog obrazovanja i nauke.

1. Dopis Pravnom fakultetu

Dopis pravnom fakultetu

ЕВРОПСКИ УНИВЕРЗИТЕТ

БРЧКО ДИСТРИКТ

Поштоване колеге,

све што сте навели да сте сазнали из медија о моје три наводне изјаве о Европском универзитету у Брчко дистрикту је потпунo нетачно. На седници Сената Универзитета у Београду 22.01.2014. године разматрана је жалба студента Данијела Арсенијевића који је завршио Факултет за менаџмент на Интернационалном универзитету у дистрикту Брчко, који није био примљен на мастер студије Правног факултета Универзитета у Београду. Међутим, није тачно да сам ту одлуку Правног факултета образлагао бројем професора наВашем Универзитету, као ни тиме да је Ваш универзитет од Правног факултета тражио коришћење библиотеке. Аргумент који сам навео је чињеница да су наставни план, програми и садржаји уџбеника на поменутом факултету Интернационалног универзитета у дистрикту Брчко некомпатибилни са одговарајућим плановима и програмима на Универзитету у Београду.

Стога ми не пада на памет да демантујем оно што нисам изговорио. Вас молим да се убудуће боље информишете пре него што о некоме искажете акузације на основу непоузданих медијских навода. То што је неки надлежни функционер у дистрикту Брчко дао званичну изјаву о Вашем факултету, а коју су пренели и неки медији у Србији, је искључивоВаш проблем и верујем да ћете то сами демантовати, што до сада нисам уочио.

С поштовањем,

проф. др Сима Аврамовић