POZIV ZA UČESTVOVANJE NA PREDAVANJU

Timi Ećimović

POZIV ZA UČESTVOVANJE NA PREDAVANJU

Dana 07.06.2013. godine sa početkom u 17.00 sati na Evropskom univerzitetu održaće se :

1. Predavanje na temu „Trajni razvoj i trajna održiva prirodna budućnosti ljudi”

– Predavač: Prof Dr Dr h. c. Timi Ećimović,

(Donation of knowledge)

2. Predavanje na temu „ Odgajanje poduzetnika – garancija održivog razvoja“

– Predavač: Prof. dr. Sait Kačapor

(Prezentaciju možete pogledati ovdje)

Pozivamo sve zainteresovane da učestvuju u ovom značajnom događaju i obogate se novim saznanjima iz oblasti aktuelne teme održivoga razvoja budućnosti čovječanstva.

U prilogu donosimo više informacija o predavačima.

Timi Ećimović

Prof. dr. Timi Ećimović je eminentni međunarodni naučnik, nezavisni istraživač, osnivač i director SEM Instituta za klimatske promjene (SEM Institute for Climate Change).Profesor je na Ansted univerzitetu, kao i rektor Univerziteta svjetskog foruma filozofa u Ateni, Grčka.Oblasti koje istražuje tiču se prirode, zaštite okoline, klimatskih promjena, globalizacije, održivosti budućnosti ljudske rase i drugo.Četiri puta je nominovan za Nobelovu nagradu i danas je među vodećim nezavisnim naučnicima sa nebrojenim međunarodnim publikacijama.Dobitnik je nagrade Gusi Peace Prize International award za 2012. godinu.

Ovdje možete pogledati Donation of knowledge, koju prof. dr. Timi Ećimović donira Evropskom univerzitetu sa namjerom da doprinese boljoj budućnosti čovječanstva.

saitProf. dr. Sait Kačapor redovni je profesor Pedagоgije, uža naučna оblast Škоlska pedagоgija sa metоdikоm rada škоlskоg pedagоga. Jedan od najistaknutijih stručnjaka današnjice iz oblasti pedagogije.

Pored njegovog iskustva u nastavi i pređenog puta od učitelja, nastavnika u osnovnoj školi, školskog pedagoga u osnovnoj školi, školskog pedagoga u srednjoj školi, prоsvjetnog savjetnika u Zavodu za unapređivanje vaspitanja i obrazovanja, te svih nastavničkih zvanja na Univerzitetu, ističemo i predan rad na više samostalnih i kolektivnih naučno-istraživačkih projekata.

Aktivno je radio kao koordinator projekta Interkulturalno razumijevanje i nenasilno rješavanje konflikata, na Pedagoškom fakultetu Univerziteta u Sarajevu, u okviru Helsinškog komitetom iz Osla.

Svojim radom doprinio je razvoju mnogobrojnih visokoškolskih institucija. Učesnik je broj međunarodnih skupova sa mnoštvom objavljenih radova.

Više informacija o prof. dr. Saitu Kačaporu možete pročitati ovdje.