Naša studentica osvajačica zlatne medalje na Svjetskim olimpijskim igrama Specijalne olimpijade u Abu Dhabiju

Od 14. do 21. marta 2019. godine u Abu Dhabiju su održane Svjetske ljetne olimpijske igre Specijalne olimpijade na kojima je učešće uzelo više od 7.500 sportista iz 192 zemlje. Reprezentaciju BiH je predstavljalo 18 takmičara, koji su osvojili tri zlatne, dvije srebrene i pet bronzanih medalja. Esmeralda Mujkić, studentica Fakulteta zdravstvenih nauka, studijskog programa Fizioterapija i radna terapija Evropskog univerziteta Brčko distrikt je članica ženske inkluzivne nogometne reprezentacije koja je ostvarila najveći uspjeh osvojivši zlato i tako postala prva ženska ekipa BiH koja je u timskom sportu osvojila zlatnu medalju na Svjetskim ljetnim olimpijskim igrama Specijalne olimpijade. Ovo je njeno drugo učešće na Svjetskim ljetnim olimpijskim igrama Specijalne olimpijade. Na igrama u Los Angelesu prije 4 godine ženska inkluzivna nogometna reprezentacija je zauzela 4. mjesto.