Na Evropskom univerzitetu održano snimanje druge sezone omladinskog serijala

Na Evropskom univerzitetu održano snimanje druge sezone omladinskog serijala

Progovori i ti – Speak up

20150203 150449

Danas je na Evropskom univerzitetu održano snimanje debate studenata u sklopu druge sezone serijala Progovori i ti u organizaciji Alternativne televizije iz Banja Luke.

Da li je bolje zaposlenje tražiti u privatnom ili javnom sektoru – debatovali su studenti Evropskog univerziteta Brčko distrikta i Univerziteta Sinergija iz Bijeljine.

Studenti ova dva grada su, osim što su se detaljno pripremili za debatu, argumentovali svoje stavove. Oni su, uz asistenciju produkcijskog tima ATV-a, snimili i po dva filma kako bi što vjernije prikazali sredinu iz koje dolaze i stav koji zastupaju.

Projekat koji je podržala Kraljevina Norveška nije takmičarskog tipa, a pobjednici su svi koji učestvuju, samim tim što su ohrabreni da progovore i saslušaju druge.

U deset emisija učestvovaće 400 mladih ljudi iz čitave Bosne i Hercegovine, a cilj je da se mladi ljudi podsjete da su otvorenost, poštovanje i različitost osnova svakog društva.