NA EVROPSKOM UNIVERZITETU BRČKO DISTRIKT UPRILIČEN DAN OTVORENIH VRATA

Dana 29.03.2019. godine na Evropskom univerzitetu Brčko distrikt upriličen je “Dan otvorenih vrata Evropskog univerziteta” za maturante srednjih škola iz Federacije BiH, Republike Srpske i Brčko distrikta. Svečanosti je prisustvovalo oko 800 učenika srednjih škola, i to: Poljoprivredno-medicinska škola Brčko, Ekonomska škola Brčko, Tehnička škola Brčko, Behram-begova medresa Tuzla, MS Saobraćajna škola Tuzla, Srednja medicinska škola Tuzla, MS Rudarska škola Tuzla, MS Mašinska škola Tuzla, MS Građevinsko-geodetska škola Tuzla, SŠC “Nikola Tesla” Šamac, SŠC “Jovan Cvijić” Modriča, MS Elektro-mašinska škola Lukavac, MS Ekonomsko-hemijska škola Lukavac, MS škola Tuzla, Gimnazija Lukavac, Mješovita srednja škola Čelić i Mješovita srednja škola Teočak, Gimnazija “Mustafa Novalić” Gradačac, MSŠ “Hasan Kikić” Gradačac.

Nakon svečanog obraćanja rektora Univerziteta, akademika prof. dr Nedeljka Stankovića, prisutnima su se sa prigodnim govorom obratili i predsjednik Skupštine Brčko distrikta mr Esed Kadrić i dogradonačelnik Brčko distrikta dr Anto Domić.

Po završetku svečanog otvaranja učenici, njihovi profesori i ostali gosti obišli su kabinete, laboratorije, biblioteku i ostale prostorije Univerziteta. Najveće interesovanje učenici su pokazali za zdravstvena i tehnička usmjerenja.

Svim učesnicima manifestacije, prvenstveno maturantima, omogućen je razgovor sa rektorom, dekanima Fakulteta, kao i profesorima Evropskog univerziteta Brčko distrikt, pri čemu je bilo dosta zanimljivih pitanja, komentara, savjeta u vezi izbora budućeg zanimanja.

Na kraju zaključujemo da je Dan otvorneih vrata Eropskog univerziteta Brčko distrikt uspješno protekao na zadovoljstvo maturanata srednjih škola, organa vlasti Brčko distrikta, kao i zaposlenih na Univerzitetu.

Napominjemo da i ove akademske godine Evropski univerzitet, kao i proteklih nekoliko godina, stipendira sve buduće studente tako što je tokom četverogodšnjeg studija na I ciklusu, jedna godina besplatna.