MEĐUNARODNA SARADNJA SA INTERNATIONAL MANIPUR UNIVERSITY

Počasni doktorat za akademika Nedeljka Stankovića

MEĐUNARODNA SARADNJA SA INTERNATIONAL MANIPUR UNIVERSITY

Počasni doktorat za akademika Nedeljka StankovićaEvropski univerzitet nastavlja dobru praksu ostvarivanja međunaropdne saradnje sa univerzitetima iz regiona i svijeta. Ovaj puta Evropski univerzitet započinje saradnju sa International Manipur University, javnim univerzitetom iz Indije, koji se nalazi u saveznoj državi Manipur. Ceremonija zaključivanja ugovora između Evropskog univerziteta Brčko distrikt, Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla, Evropskog fakulteta „Kallos“ Beograd u osnivanju i International Manipur University održat će se u zgradi Narodne skupštine Republike Srbije u Beogradu dana 20.09.2019. godine.

Za Evropski univerzitet ovo je značajan iskorak u oblasti međunarodne saradnje, a i za studente je zaključenje ovog ugovora značajno s obzirom da će se ubuduće izdavati dualne diplome naših univerziteta i ovog univerziteta u Indiji. Takođe će biti ostvareni i drugi vidovi akademske saradnje uključujući i mobilnost studenata i nastavnika, organizaciju zajendičkih međunarodnih naučnih skupova, razmjenu bibliotečkih fondova i slično.

Skupu će, između ostalih, prisustvovati i ministar za obrazovanje, rad i zapošljavanje u saveznoj Vladi Manipura u Indiji, gospodin Radheshyam Singh Thokchom, koji će rektoru Evropskog univerziteta akademiku prof. dr. Nedeljku Stankoviću uručiti počani doktorat iz oblasti prava i borilačkih vještina.

Vrijedi napomenuti i to da će se potpisati i memorandum o pristupanju Evropskog univerziteta Brčko distrikt i Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla Međunarodnoj konfederaciji univerziteta.