EVROPSKI UNIVERZITET ZAKLJUČIO UGOVOR O AKADEMSKOJ, NAUČNOJ I POSLOVNO-TEHNIČKOJ SARADNJI SA DOMOM ZDRAVLJA U TUZLI

Evropski univerzitet Brčko Distrikt i Javna zdravstveno-nastavna ustanova Dom zdravlja „Dr Mustafa Šehović“ Tuzla zaključili su dana 21.11.2015. godine Ugovor o akademskoj, naučnoj i poslovno-tehničkoj saradnji. Ugovor je zaključen s ciljem međusobne saradnje dvije ustanove u budućem procesu obrazovanja, naučno-istraživačkog rada i drugih poslova.

Ove dvije ustanove će nastojati da razvijaju međusobne veze prema principima zajedničke koristi, opšteg društvenog interesa, te zajedničke komplementarne djelatnosti visokog obrazovanja. Ciljevi saradnje su, između ostalih, razvoj i podsticanje zajedničkih istraživanja, seminara, međunarodnih konferencija, kao i podsticanje i drugih akademskih aktivnosti.

Javna zdravstveno-nastavna ustanova Dom zdravlja „Dr Mustafa Šehović“ Tuzla će omogućiti obavljanje stručne prakse za studente Fakulteta zdravstvenih nauka Univerziteta.

Ugovor