Evropski univerzitet Brčko distrikt zaključio ugovor o saranji sa PZU Ginekološka poliklinika „Korak do života“ Tuzla

Dana 07.02.2018. godine Evropski univerzitet Brčko distrikt zaključio je ugovor o akademskoj, naučnoj i poslovno – tehničkoj saradnji sa Privatnom zdravstvenom ustanovom Ginekološka poliklinika „Korak do života“ Tuzla. Ugovor je zaključen s ciljem međusobne saradnje dvije ustanove u budućem procesu obrazovanja, naučno – istraživačkog rada i drugih aktivnosti u okviru registrovanih djelatnosti pomenutih ustanova.

Ginekološka poliklinika „Korak do života“ jedan je od najznačajnijih centara za reproduktivno zdravlje u regiji. Sarađuju s najpoznatijim stručnjacima iz Evrope i SAD-a, organizuju naućne skupove. Saradnja sa Evropskim univerzitetom omogućiti će podizanje stručnih i naučnih mogućnosti obje ustanove, jer će Univerzitet angažirati svoje kapacitete u zajedničkim projektima.

Ovim ugovorom je omogućeno obavljanje stručne prakse za studente Fakulteta zdravstvenih nauka Evropskog univerziteta Brčko distrikt, čime se potvrđuje misija Univerziteta kako su praktična znanja utemeljena na vrhunskoj naučnoj osnovi najvažnija za budući rad u praksi.

Ugovor