Zaključen ugovor o poslovno-tehničkoj saradnji sa kompanijom Alma-Ras

Evropski univerzitet “Kallos” Tuzla i Evropski univerzitet Brčko distrikt potpisali su ugovor o akademskoj, naučnoj i poslovno-tehničkoj saradnji sa kompanijom “Alma-Ras” iz Olova.

Riječ je o veoma respektabilnoj kompaniji. Danas, nakon dvije decenije poslovanja, ova kompanija posjeduje 20 maloprodajnih butika širom Bosne i Hercegovine, pet proizvodnih pogona u Olovu, Visokom, Varešu, Srebrenici i Bosanskom Petrovcu, sa 1092 uposlena. Zahvaljujući kvalitetu, ovoj kompaniji otvoren je put ka regionalnom tržištu počevši od Makedonije, Crne Gore, Kosova, pa sve do Slovenije i Danske.

Studenti ova dva univerziteta sa različith usmjerenja moći će da stiču nova praktična znanja u ovoj kompaniji, koja će primjenjivati u svojim budućim zanimanjima i koja će im pomoći da budu konkuretniji na tržištu rada.