UPRILIČEN DAN OTVORENIH VRATA EVROPSKOG UNIVERZITETA „KALLOS“ TUZLA

Evropski univerzitet „Kallos“ Tuzla dana 17.05.2017. godine, organizovao je za buduće studente Dan otvorenih vrata. Upriličen je prijem za oko 500 maturanata iz Tuzlanskog kantona, i okolnih mjesta. Svečani prijem budućih studenata održan je u Velikom amfiteatru Univerziteta, gdje se budućim studentima obratio v.d. rektor Univerziteta akademik prof. dr. Nedeljko Stanković sa pozdravnim govorom. S ponosom je objasnio mladima da je za potrebe Medicinskog fakulteta Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla nabavljena vrijedna oprema koju ne posjeduje nijedan medicinski fakultet u regiji, sve sa ciljem da se studenti što bolje osposobe za svoje buduće radno mjesto.

Među brojnim gostima nazočni su bili i predstavnici Ministarstva za obrazovanje, nauku, kulturu i sport TK i Pedagoškog zavoda TK. Pored v.d. rektora, nekoliko riječi uputio je i mr. Zlatan Muratović, ministar za obrazovanje, nauku, kulturu i sport TK, istakavši da Ministarstvo podržava razvoj visokog obrazovanja i pozdravljajući dobre rezultate Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla, koji su već vidljivi.

Uvaženi gost skupa bila je i komandant NATO štaba u Sarajevu, brigadna generalica Giselle M. Wilz, a koja je mladima održala predavanje na temu: Evroatlantske integracije – budućnost BiH. Gospođa Wilz je u svom govoru istakla kako je obrazovanje najvažnija stvar za mlade ljude u bilo kojoj zemlji. Naglasila je, pored ostalog, kako je za obrazovanje važna komunikacija, a putem koje se stiču

relevatne informacije. Generalica Wilz nije krila oduševljenje opremom i nastavnim učilima koja posjeduje ovaj Univerzitet.