SVEČANA PODJELA INDEKSA NA EVROPSKOM UNIVERZITETU BRČKO DISTRIKT

Na Evropskom univerzitetu Brčko distrikt dana 5.10.2017. godine upriličen je svečani prijem brucoša i obilježen početak akademske 2017/18. godine. Indeks je preuzelo 480 studenata koji su upisani na jedan od studijskih programa na Fakultetu zdravstvenih nauka, Fakultetu političkih nauka, Pravnom fakultetu, Ekonomskom fakultetu, Pedagoškom fakultetu, i Tehničkom fakultetu. Rektor Univerziteta akademik prof. dr. Zoran Milošević poželio je studentima uspješno školovanje, a ovom prilikom studentima se obratila i prof. dr. Astrid Wilk, dobitnik počasnog doktorata za postignute izuzetne rezultate u oblasti medicinskih nauka na Medicinskom fakultetu Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla. Profesorica Wilk je redovni profesor Medicinskog fakulteta Univerziteta u Strazburu u Republici Francuskoj. Studentima je održala predavanje i poželila uspješno školovanje. Poručila je da obrazovanje na privatnom univerzitetu treba da bude velika čast i privilegija i da zato studenti trebaju marljivo raditi i učiti.