Profesori Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla i Evropskog univerziteta Brčko na Sajmu obrazovanja u Tešnju

Dana 13.04. 2018. godine Evropski univerzitet „Kallos“ Tuzla i Evropski univerzitet Brčko distrikt BiH su uzeli učešće na Sajmu obrazovanja srednjih škola i fakulteta u Tešnju. Na Sajmu obrazovanja u Tešnju učestvovalo je 22 fakulteta iz cijele BiH. Ovo je peti po redu Sajam obrazovanja u Tešnju koji je organizovan sa namjerom da mladim ljudima (maturantima osnovnih i srednjih škola ) omogući lakši izbor srednje škole i fakulteta. Iskustva sa prethodna četiri Sajma su značajna, kako za one koji „ traže svoj izbor“ tako i za one koji „otvaraju svoja vrata“ u obostranom interesu. Evropski univerziteti „Kallos“ Tuzla i Evropski univerzitet Brčko distrikt BiH prezentirali su svoje studijske programe na svih sedam fakulteta ( EU „Kallos“ Tuzla) i šest fakulteta (Evropski univerzitet Brčko distrikt BiH). Univerzitete na Sajmu su predstavljali dekan Pedagoškog fakulteta prof.dr. Esed Karić, dekan Ekonomskog fakulteta Doc.dr. Izet Banda i prof.dr. Tešo Ristić. Poslata je poruka budućim studentima o važnosti obrazovanja i podsticnju ličnog razvoja pojedinca i društva u cjelini, na putu ka boljem prosperitetu nadolazećih generacija u BiH.

Profesori Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla i Evropskog univerziteta Brčko sa maturantima srednjih škola
Svečano otvaranje Sajma obrazovanja u Tešnju