Predstavnici Evropskog univerziteta u Brčkom i Evropskog univerziteta „Kallos“ u Tuzli boravili u radnoj posjeti srednjim školama na područiju Grada Bijeljina.

Predstavnici Evropskog univerziteta u Brčkom i Evropskog univerziteta „Kallos“ u Tuzli prof. dr Rudika Gmajnić, prof. dr Sanda Pribić, prof. dr Halid Žigić i doc. dr Milomir Čodo su dana 22.03.2018.godine boravili u radnoj posjeti srednjim školama na područiju Grada Bijeljina.

Tom prilikom su učenicima završnih razreda srednje medicinske i srednje poljoprivredne škole u prepunom amfiteatru prezentovali podatke koji se tiču mogućnosti i uslova upisa i studiranja na više fakulteta u okviru ova dva univerziteta.

Imajući u vidu da su slušaoci prezentacije bili učenici uglavnom medicinske škole, to je akcenat u prezentaciji dat na mogućnosti upisa, uslove i stručno – obrazovne, te materijalno tehničke uslove Fakulteta zdravstvenih naukla u Brčkom i Tuzli, kao i Medicinaskog fakulteta u Tuzli.

Prilikom posjete učenicima, nastavnicima i upravi škole su profesori ovih univerziteta iskazali zahvalnost i podijeljeni su prigodni informatori o fakultetima Evropskih univerziteta.