Pedagoški fakultet u posjeti OŠ“ Kreka“ u Tuzli

Predavanje-OS-Kreka

Pedagoški fakultet u posjeti OŠ“ Kreka“ u Tuzli

Pedagoški fakultet je 22.03.2018.godine organizovao posjetu OŠ“ Kreka“ u Tuzli. Povod posjete školi je sedmica oralnog zdravlja. Tom prilikom su dekan Pedagoškog fakulteta prof. dr. Esed Karić i doktor stomatologije Edin Kaletović, asistent i doktorant na stomatološkom fakultetu Evropskog univerziteta „Kallos“ u Tuzli posjetili OŠ“Kreka“ u Tuzli.

Doktor Kaletović je obavio preglede zuba i usta kod učenika nižih razreda, dao savjete i dijagnosticirao zdravstveno stanje usta i zubi kod ove populacije učenika. Nakon pregleda održano je predavanje o ličnoj higijeni usta i održavanju zuba, kao i važnosti za zdravlje zdravih zuba. Cilj ovakvih posjeta je da se edukacijama od strane stručnjaka sa Evropskog univeziteta pomogne u smanjivanju bolesti, upoznavanju i mogućim prevencijama da ne dođe do bolesti. Posjetu i predavanje u OŠ“Kreka“u Tuzli pratila je i televizija TK, a prilog će biti emitovan u obrazovnoj emisiji“Putokaz“.Posjete osnovnim školama i predškolskim ustanovama su planirane od strane Pedagoškog fakulteta i u narednom periodu.