MŠC Živinice je i ove godine bio domaćin Evropskom univerzitetu Kallos iz Tuzle

Posjeta Evropskog univerzitet Živinicama
Prof. dr Kemal Brkić, doc. dr Zijad Jagodić, prof. dr Kadrija Hasanović i dr. sc Edisa Šljivić

Obzirom da je do upisa i početka nove studijske godine ostalo približno dva mjeseca, 24.03.2018. maturantima MŠC Živinice profesori Evropskog univerziteta Kallos iz Tuzle su prezentirali aktuelne studijske programe kao i mogućnosti upisa na iste. Prezentaciji su prisustvovali učenici završnih razreda mašinske, elektrotehničke, poljoprivredne te šumarske tehničke škole. Kao maturantima i budućim brucošima su u dovoljnoj mjeri pojašnjeni svi studijski programi i njihove specifičnosti, što će za ove i buduće generacije biti od posebnog značaja, bez obzira da li svoj posao zasnivali u javnom ili privatnom sektoru, u BiH ili van nje. Sve to bi trebalo biti dobra podloga maturantima za donošenje pravilne odluke, šta i gdje studirati. Poznato je da Evropski univerzitet kako u Tuzli, tako i u Brčkom u sklopu Tehničkog, Ekonomskog, Pravnog, Pedagoškog, Medicinskog, Zdravstvenog te Fakulteta političkih nauka u odnosu na druge univerzitete obrazuje nekoliko specifičnih i deficitarnih profila koje je vrijedno studirati. Značaj ovog univerziteta se ogleda posebno u tome, da je na istom angažovan značajan broj univerzitetskih profesora iz BiH i okruženja, sa bogatom domaćom i međunarodnom reputacijom, kako u teoriji tako i u praksi. Također, svi studijski kabineti su savremeno opremljeni te je studentima omogućena neophodna studijska praksa i druga pomoć. Informacije o upisima na bilo koji od navedenih fakulteta se mogu dobiti svakim radnim danom u studentskoj službi univerziteta.

Studijske programe Evropskog univerziteta Kallos Tuzla kao i Evropskog univerziteta Brčko prezentovali su profesori dr.sc. Zijad Jagodić, dr.sc. Kadrija Hasanović, dr. sc. Edisa Šljivić, dr.sc. Kemal Brkić i mr. Asim Bojić.

Posjeta Evropskog univerzitet Živinicama