Javni poziv studentima za ferijalni rad u Njemačkoj 2018. god

Agencija za rad i zapošljavanje Bosne i Hercegovine poziva zainteresirane studentice i studente upisane na univerzitete i visoke škole u Bosni i Hercegovini da dostave prijave za rad u SR Njemačkoj tokom ljetnog raspusta u 2018. godini u okviru Programa ferijalnog rada koji se odvija u saradnji sa Saveznom agencijom za rad SR Njemačke. Za Bosnu i Hercegovinu u 2018. godini je odobreno 200 mjesta, od čega je studenticama/studentima univerziteta u Brčko Distriktu BiH 5 mjesta.

Na ovaj poziv mogu se prijaviti:

• isključivo redovne/i studentice/i univerziteta i visokih škola u Bosni i Hercegovini koje/i nisu upisane/i u posljednju godinu studija.

Ostali uvjeti:

• dobro vladanje njemačkim jezikom,
  • raspoloživost za rad u Njemačkoj u periodu koji nije kraći od dva mjeseca,
  • studentice/i se ne bi trebali ograničavati na neku regiju ili mjesto u kojem žele raditi,
  • spremnost za rad u što više industrijskih sektora u kojima se nude poslovi

Prijave se mogu dostavljati i direktno Agenciji za rad i zapošljavanje Bosne i Hercegovine na adresu:
Agencija za rad i zapošljavanje Bosne i Hercegovine
Đoke Mazalića 3
71000 Sarajevo
sa naznakom „Prijava za Ferijalni rad u SR Njemačkoj 2018“

ili osobno u prostorije Zavoda za zapošljavanje Brčko distrikta BiH, u kancelariju br.1.

Rok za slanje prijava je petak, 19.01.2018. godine.