EVROPSKI UNIVERZITET UČESNIK NA XVII MEĐUNARODNOM SAJMU PRIVREDE U BRČKOM

Dana 8.11.2018. godine, u organizaciji Privredne komore Brčko distrikta BiH, a pod pokroviteljstvom Vlade Brčko distrikta BiH, otvoren je XVII Međunarodni sajam privrede u Brčkom. Među više od 150 izlagača iz BiH i zemalja regije iz raznih sektor, učesnik je bio i Evropski univerzitet Brčko distrikt. Sajam je bio otvoren za posjetioce od 8.11. do 10. 11.2018. godine u bivšem tržnom centru „Tropik“.

Cilj organizatora je, kako je istakao predsjednik brčanske Privredne komore gospodin Jelenko Ilić, da se na ovom sajmu okupi što više privrednika iz regije, ali prvenstveno iz Brčkog. Gradonačelnik Brčko distrikta BiH, gospodin Siniša Milić, istakao je da je sajam odlično mjesto i vrijeme za razgovore o privredi.

Sajam na području Distrikta organizuje se već nekoliko godina i predstavlja jedan od najznačajnijih privrednih događaja na ovim prostorima, koji svake godine privrednicima pruža mogućnost za sklapanje novih poslovnih ugovora, kao i razmjenu iskustava.