EVROPSKI UNIVERZITET U POSJETI SREDNJIM ŠKOLAMA U BIJELJINI

Profesori Evropskog univerziteta sa sjedištem u Brčkom i Evropskog univerziteta „Kallos“ sa sjedištem u Tuzli su dana 21.04.2017. godine izvršili obilazak srednjih škola u Bijeljini i to: Gimnazije “Filip Višnjić” Bijeljina, Poljoprivredne i medicinske škole, Ekonomske škole i Tehničke škole “Mihajlo Pupin” Bijeljina.

Prilikom obilazaka profesorima Univerziteta je iskazan posebno pozitivan prijem od strane direktora i uprave navedenih škola sa kojim su održani kraći sastanci i izvršena razmjena informacija o visokom i srednjem obrazovanju, afinitetima učenika, kao i mogućnostima fakulteta Evropskog univerziteta.

Obilazak su izvršili prof. dr Zoran Milošević, prof. dr Drago Tešanović i doc. dr Milomir Čodo, a u cilju upoznavanja učenika četvrtih razreda srednjih škola o mogućnostima za upis na fakultete navedenih univerziteta.

Prezentacija je izvršena za ukupno oko 700 učenika kom prilikom su prezentovani programi svih fakulteta sa posebnim osvrtom na novoformirani Medicinski fakultet u Tuzli koji je opremljen najsavremenijom opremom i koji omogućava obavljanje praktične nastave u Univerzitetskom kliničko centru Tuzla.

Dalje, prof. dr Drago Tešanović je posebno apostrofirao programe Pedagoškog fakulteta i sticanje dvopredmetnog zvanja profesora matematike i fizike po okončanim studijima.

Doc. dr Milomir Čodo je u pogledu prezentovanja Pravnog fakulteta istakao da se radi o izrazito naprednim programima, te da se nastava odvija sa ciljem sticanja teoretskih, ali i praktičnih znanja, fakultet je opremljen sudnicom, vrši se simulovanje suđenja iz krivičnog i građanskog prava, praktično sačinjavanje sudskih odluka, kao i drugih pojedinačnih pravnih akata i podnesaka.

Profesori su istakli i prednosti Univerziteta u pogledu plaćanja školarine, gdje je jedna godina studija tokom četverogodišnjeg školovanja besplatna za sve studente iz BiH, a postoji mogućnost plaćanja na više rata.