Evropski univerzitet u Brčko distriktu proslavio četvrtu godinu postojanja

MedjiDEU4

Evropski univerzitet u Brčko distriktu proslavio četvrtu godinu postojanja

MedjiDEU4

Svečanom dodjelom oko 100 diploma, prijemom i druženjem Evropski Univerzitet Brčko proslavilo je četvrtu godinu postojanja. Pred mnogobrojnim zvanicama iz kulturnog, političnog, obrazovnog i javnog života Brčko distrikta, svečano su podijeljenje diplome sada već bivšim studentima Evropskog univerziteta. Nakon uručivanja, diplomci i gosti svečano su obilježili četvrtu godinu rada i postojanja Univerziteta.

“Za ove četiri godine ostvareni su značajni rezultati. Imamo šest fakulteta, oko 2.200 studenata, oko 6.000 kvadrata prostora. Smatram da ispunjavamo sve uvjete da budemo još uspješniji. Očekujem bolju i uspješniju saradnju sa lokalnim organima vlasti, da prevaziđemo probleme koje imamo sa Odjeljenjem za obrazovanje i da u narednom periodu budemo uspješna visokoškolska ustanova od interesa i značaja za sredinu u kojoj radimo”, kazao je Mirko Kulić, rektor Evropskog univerziteta Brčko distrikt BiH, prenosi BDC  tv.

Sa osmijehom na licu i diplomom u ruci oko 100 studenata je završilo školovanje. Vrijedni dokument dobilo je šest doktora nauka, nekoliko magistara i desetine diplomaca.

Evropski univerzitet može se pohvaliti i prvim počasnim doktoratom profesoru Hans – Peteru Wilkeu koji radi na nekoliko visokih škola u Saveznoj Republici Njemačkoj i koji ima 10 patentiranih pronalazaka iz oblasti tehnike, te je  angažovan  u Bundestagu Savezne Republike Njemačke.

Velike zadatke i poslove Evropski univerzitet planira i u tekućoj godini unatoč, kako kazaše, velikim preprekama koje su ispred njih. /Foto: Milan N. DRAGIČEVIĆ/