EVROPSKI UNIVERZITET „KALLOS“ TUZLA U POSJETI NACIONALNOJ I UNIVERZITETSKOJ BIBLIOTECI U SARAJEVU

Kemal-Brkic

Prof. dr. Kemal Brkić, dekan Fakulteta političkih nauka Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla, posjetio je Nacionalnu i univerzitetsku biblioteku BiH (NUB) sa sjedištem u Sarajevu. Tom prilikom profesor Brkić uručio je Biblioteci u ime Univerziteta 40 primjeraka univerzitetskih knjiga, i to sljedećih naslova:

1. Osnove saobraćaja, autora prof. dr. Zijada Jagodića,
  2. Maloljetnička delinkvencija – problem Bosne i Hercegovine, autora dr. Jusufa Pušine,
  3. Patologija, grupe autora dr. Vere Todorović, dr Marjane Miceve, dr. Rudike Gmajnića i dr. Slobodan Marinkovia, kao i
  4. Anatomija čovjeka, autora prof. dr. Slobodana Marinkovića.

Profesor Brkić je razgovoru sa mr. sci. Draganom Bogdanović, službenicom iz CIP-Katalogizacija u publikaciji, koja je predložila veće učešće, odnosno registraciju profesora sa Evropskih univerziteta Brčko i Tuzla u NUB- u, a koje podrazumijeva i registar naučnih radnika.

Također, u komunikaciji sa rukovodiocem odjeljenja za prijem obaveznog primjerka nakon izdavanja publikacije, gospođom Beditom Islamović, istaknuta je jako dobra dosadašnja saradnja Biblioteke sa Evropskim univerzitetom „Kallos“ Tuzla.

Predstavnici Biblioteke su vrlo iskreno prihvatili poziv da posjete Evropski univerzitet „Kallos“ Tuzla, kao i Evropski univerzitet Brčko distrikt.