Ebrcko.net – Peta naučna konferencija Evropskog univerziteta (FOTO)

U organizaciji Evropskog univerziteta u Brčkom je danas održana Peta naučna konferencija na temu „Rad i stvaralaštvo u 21-om vijeku“. Naučne radove dostavilo je više od stotinu autora iz sedam evropskih zemalja.

Vrijeme društvenih promjena i promjena u sferi odnosa rada i kapitala marginalizovalo je rad i stvaralaštvo pa su istraživanja na poziv iz Evropskog univerziteta svojevrsna inventuru stanja koje je radilo više od stotinu naučnih radnika s eminentnih univerziteta u sedam evropskih zemalja, rekao je dekan ove visokoškolske ustanove prof. dr Zoran Milošević.

Među brojnim autorima je i akademik Volgang Rorbah s Evropske akademije u Salzburgu, čiji rad je usmjeren na zdravstvenu ekonomiju i, kako je rekao, „ neophodnost povezivanja cijele Evrope u sučeljavanju s činjenicom da produženi ljudski vijek diktitra i veća ulaganja za unapređenje zdravstva“.

Svi prispjeli radovi objavljeni su u posebnom zborniku a učesnici Konrferencije su bili u prilici i da neposredno čuju izlaganja, ocjene i zaključke jednog broja prisutnih autora.

izvor: ebrcko.net