Domić: I sama pomisao na štrajk glađu studenata je katastrofalna

Radio Brcko strajk 1

Domić: I sama pomisao na štrajk glađu studenata je katastrofalna

Radio Brcko strajkKomentarišući najavu štrajka glađu za 8. mart, neformalnog udruženja studenata brčanskih privatnih univerziteta zbog nepriznavanja diploma, Anto Domić gradonačelnik Distrikta, izjavio je da je vrlo nezadovoljan i žalostan što je došlo do toga, te da je sama pomisao na to katastrofalna.„Očekujem da će resorni šef odjela koji ima isključivu nadležnost za oblast visokog obrazovanja to krajnje ozbiljno shvatiti, razmotriti i poduzeti adekvatne mjere da do štrajka glađu ne dođe“, naglasio je Domić.

Također je istakao da je razočaran i činjenicom da je sud morao reagovati na nepoštivanje presude Apelacionog suda kojom je poništeno rješenje Odjela za obrazovanje o zabrani rada jednoj visokoškolskoj ustanovi, te da je šefu ovog odjela Niki Stopriću, uručio disciplinsku prijavu i naredbu da ispoštuje presudu Apelacionog suda u roku od tri dana.
„Ukoliko to ne uradi, poduzeću neke druge mjere, dok disciplinska prijava ide u redovitu proceduru disciplinskom tužitelju na postupanje”, pojasnio je Domić.