DAN OTVORENIH VRATA NA EVROPSKOM UNIVERZITETU „KALLOS“ TUZLA

U organizaciji Evropskog univerziteta „ Kallos“ Tuzla dana 20.04.2022. godine upriličen je “Dan otvorenih vrata“ Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla za učenike završnih razreda srednjih škola. Navedenoj svečanosti prisustvovao je veliki broj učenika srednjih škola Tuzlanskog i Zeničko- dobojskog kantona.

Učenicima se obratio rektor univerziteta prof.dr. Kemal Brkić, naglasivši koji fakulteti postoje i djeluju u okviru Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla. U svome obraćanju rektor Brkić je naglasio da mladi ne treba da napuštaju našu državu Bosnu i Hercegovinu odlazeći u inostranstvo, nego da ostanu u svojoj državi rješavajući određene probleme koji su uočeni i koji su evidentni i prisutni. Učenicima i profesorima se obratio i prodekan za nastavu sa fakulteta zdravstvenih nauka, prof.dr. Adi Rifatbegović, naglasivši ulogu i značaj mladih ljudi u daljim aktivnostima na razvoju države Bosne i Hercegovine i šire. Po završetku svečanosti učenici i njihovi profesori, kao i ostali gosti obišli su sve kabinete, laboratorije, biblioteku i ostale prostorije Univerziteta.

Veliko interesovanje učenici su pokazali za svih sedam fakulteta koji su u sastavu Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla. Svim učesnicima na današnjoj svečanosti omogućen je koristan razgovor sa rektorom, dekanima kao i ostalim profesorima Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla, uvažavajući mnogobrojna i veoma zanimljiva pitanja iz oblasti obrazovanja, sa komentarima i ostalim pitanjima. Opšta ocjena svih učesnika je da su „ Dani otvorenih vrata“ Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla, odlično organizovani na zadovoljstvo maturanata srednjih škola svih navedenih kantona i uposlenih na Univerzitetu.