AKTIVNOSTI EVROPSKOG UNIVERZITETA PRED POČETAK UPISA U NAREDNU AKADEMSKU GODINU

Evropski univerzitet „Kallos“ Tuzla i Evropski univerzitet Brčko distrikt BiH sačinili su plan obilaska srednjih škola Tuzlanskog kantona, Brčko distrikta BiH, FBiH i Republike Srpske radi prezentacije programa maturantima srednjih škola o mogućnostima i uslovima akademskog obrazovanja. Ova prezentacia bitna je za buduće brucoše kako bi se upoznali sa studijskim programima koji se izučavaju na sedam fakulteta Evropskog univerziteta „ Kallos“ Tuzla i šest fakulteta Evropskog univerziteta Brčko distrikt BiH. Koncept predstavljanja ima za cilj što potpunije informisanje maturanata srednjih škola kako bi se opredijelili za svoj budući poziv, i na taj način izabrali zanimanja koja im najbolje odgovaraju. Imenovane su 32 komisije sastavljene od uglednih profesora koji su zaposleni i angažovani na oba Evropska univerziteta. Termine za prezentaciju odredit će srednje škole a na osnovu dopisa oba Univerziteta, a najkasnije do 20.03. 2018. godine, a u skladu sa programom rada srednjih škola. Obilazak i prezentacija obavit će se u aprilu mjesecu 2018. godine, a Univerziteti su obezbijedili upisni i promotivni materijal.