STUDIJSKI
PROGRAM MEHATRONIKA
*NAPOMENE - Sve
izmjene vezane za raspored pratiti i na oglasnoj tabli
Student
ima pravo da polaže samo jedan izborni predmet
PREDMET |
PROFESOR |
DATUM |
DAN |
VRIJEME |
UČIONICA |
I SEMESTAR |
|||||
Matematika I |
Prof. dr Radoslav Galić |
Predavanja su odslušana |
|
|
|
Matematika vježbe |
Mr Mirsad Trumić |
Predavanja su
odslušana |
|
|
|
Računarsko konstruisanje (CAD) |
Prof. dr Nenad
Kapor |
Predavanja su odslušana |
|
|
|
Strani jezik I Engleski jezik I |
Prof. dr Valentina Budinčić |
Predavanja su
odslušana |
|
|
|
Strani jezik I Njemački jezik I |
Mirza Karamehić Lektor |
Predavanja su odslušana |
|
|
|
II SEMESTAR |
|||||
Matematika II |
Prof. dr Sead Rešić |
05.03.2024. 12.03.2024. 26.03.2024. 02.04.2024. 09.04.2024. 23.04.2024. 30.04.2024. 07.05.2024. 14.05.2024. 28.05.2024. |
Utorak |
10:00-11:30h |
|
Matematika II vježbe |
Mr Mirsad Trumić |
08.05.2024. 15.05.2024. 22.05.2024. 29.05.2024. |
Srijeda |
12:30-14:45h 12:30-14:45h 12:30-14:00h 12:30-14:00h |
|
Opšta fizika I |
Prof. dr Hrustem Smailhodžić |
13.04.2024. 20.04.2024. 27.04.2024. 11.05.2024. 18.05.2024. |
Subota |
13:00-15:00h |
|
Elektrotehnika sa elektronikom |
Prof. dr Halid
Žigić |
15.03.2024. 22.03.2024. 29.03.2024. 05.04.2024. 12.04.2024. 19.04.2024. 25.04.2024. 10.05.2024. 16.05.2024. 23.05.2024. 30.05.2024. |
Petak Petak Petak Petak Petak Petak Četvrtak Petak Četvrtak Četvrtak Četvrtak |
15:00-16:30h 15:00-16:30h 15:30-17:00h 15:30-17:00h 15:30-17:00h 15:30-17:00h 15:00-17:00h 15:00-17:00h 15:00-17:00h 15:00-17:00h 15:00-17:00h |
|
IZBORNI PREDMETI |
|||||
Osnovi programiranja * |
Prof. dr Velimir Dedić |
15.03.2024. 26.04.2024. 17.05.2024. 24.05.2024. |
Petak Petak Petak Petak |
11:00-13:00h |
|
Teorija sistema * |
Prof. dr Irena Galić |
22.03.2024. 05.04.2024. 17.05.2024. |
Petak |
15:00-16:30h 14:00-15:30h 15:00-16:30h |
|
Razvoj i projektovanje proizvoda * |
Prof. dr
Slobodan Manojlović |
13.03.2024. 15.03.2024. 09.04.2024. 12.04.2024. 15.05.2024. 17.05.2024. |
Srijeda Petak Utorak Petak Srijeda Petak |
11:00h |
|
III
I IV SEMESTAR |
|||||
III SEMESTAR |
|||||
Matematika III |
Prof. dr Radoslav
Galić |
Predavanja su odslušana |
|
|
|
Matematika III vježbe |
Mr Mirsad Trumić |
Predavanja su
odslušana |
|
|
|
Tehnologija rukovanja materijalom |
Prof. dr Nenad Kapor |
Predavanja su odslušana |
|
|
|
Strani jezik II Engleski jezik II |
Prof. dr Valentina Budinčić |
Predavanja su
odslušana |
|
|
|
Strani jezik II Njemački jezik II |
Mirza Karamehić Lektor |
Predavanja su odslušana |
|
|
|
IV SEMESTAR |
|||||
Tehnička mehanika |
Doc. dr Srđan Marinković |
26.04.2024. 27.04.2024. 10.05.2024. 11.05.2024. 24.05.2024. 25.05.2024. |
Petak Subota Petak Subota Petak Subota |
15:00-19:00h 09:00-13:00h 15:00-19:00h 10:00-14:00h 15:00-18:00h 10:00-13:00h |
|
Osnovi informatike |
Prof. dr Halid Žigić |
07.03.2024. 14.03.2024. 21.03.2024. 28.03.2024. 04.04.2024. 11.04.2024. 18.04.2024. 25.04.2024. 10.05.2024. 16.05.2024. 23.05.2024. 30.05.2024. |
Četvrtak Četvrtak Četvrtak Četvrtak Četvrtak Četvrtak Četvrtak Četvrtak Petak Četvrtak Četvrtak Četvrtak |
13:15-15:00h |
|
Primjenjena digitalna elektronika |
Prof. dr Dejan Miljanović |
30.03.2024. 20.04.2024. 11.05.2024. |
Subota |
11:00-14:00h 12:00-14:00h |
|
IZBORNI PREDMETI |
|||||
Mašinski elementi * |
Doc. dr Srđan Marinković |
26.04.2024. 27.04.2024. 10.05.2024. 11.05.2024. 24.05.2024. 25.05.2024. |
Petak Subota Petak Subota Petak Subota |
14:00-15:00h 13:00-14:00h 14:00-15:00h 09:00-10:00h 14:00-15:00h 09:00-10:00h |
|
Otpornost materijala * |
Doc. dr. Zdravko Vučičević |
30.05.2024. 31.05.2024. |
Četvrtak Petak |
10:00-13:00h |
|
Projektovanje mašinskih konstrukcija * |
Doc. dr Nurdin Ćehajić |
Predavanja su odslušana |
|
|
|
V
i VI SEMESTAR |
|||||
V SEMESTAR |
|||||
Uljna hidraulika i pneumatika |
Prof. dr Nenad Kapor |
Predavanja su
odslušana |
|
|
|
Fleksibilna proizvodna tehnologija (FPS) |
Prof. dr Nenad Kapor |
Predavanja su odslušana |
|
|
|
Manipulatori i roboti |
Prof. dr Nenad
Kapor |
Predavanja su
odslušana |
|
|
|
VI SEMESTAR |
|||||
Osnovi mehatronike |
Doc. dr Nurdin Ćehajić |
16.03.2024. 30.03.2024. 13.04.2024. 27.04.2024. |
Subota |
13:00-13:45h |
|
Programiranje u mehatronici |
Prof. dr Nenad
Kapor |
22.03.2024. 05.04.2024. 19.04.2024. 17.05.2024. |
Petak |
16:00-17:30h 16:00-17:30h 16:00-17:30h 14:30-16:00h |
|
Inženjering mehatroničkih sistema |
Prof. dr Nenad
Kapor |
22.03.2024. 05.04.2024. 19.04.2024. 17.05.2024. |
Petak |
17:30-19:00h 17:30-19:00h 17:30-19:00h 13:00-14:30h |
|
IZBORNI PREDMETI |
|||||
Dinamika mehatroničkih sistema * |
Prof. dr Nenad
Kapor |
06.04.2024. 20.04.2024. 18.05.2024. |
Subota |
11:00-12:30h 11:00-12:30h 14:00-15:30h |
|
Modelovanje i simulacija
sistema* |
Prof. dr Željko Hederić |
Predavanja su odslušana |
|
|
|
Opto-mehatronički sistemi * |
Prof. dr Željko Hederić |
16.03.2024. 23.03.2024. 06.04.2024. |
Subota Subota Subota |
09:00-10:00h 09:00-13:00h 09:00-10:00h |
|
VII i VIII SEMESTAR |
|||||
VII
SEMESTAR |
|||||
Primjena senzora i aktuatora |
Prof. dr Željko Hederić |
Predavanja su odslušana |
|
|
|
Upravljanje i regulacija |
Prof. dr Željko Hederić |
Predavanja su
odslušana |
|
|
|
Mehanika motornih vozila |
Prof. dr Nenad Kapor |
Predavanja su odslušana |
|
|
|
VIII SEMESTAR |
|||||
Programiranje i primjena logičkih
kontrolera (PLC) |
Doc. dr Nurdin Ćehajić |
16.03.2024. 30.03.2024. 13.04.2024. 27.04.2024. |
Subota |
12:15-13:00h |
|
Stručna praksa |
Prof. dr Halid Žigić |
|
|
|
|
IZBORNI PREDMETI |
|||||
Neuronske mreže * |
Prof. dr Edis Mekić |
09.03.2024. 26.04.2024. 25.05.2024. |
Subota Petak Subota |
10:00-12:00h 10:00-12:00h 11:00h |
|
Biomehatronika * |
Doc. dr Nurdin Ćehajić |
Predavanja su odslušana |
|
|
|
Mašinska vizija * |
Prof. dr Nenad Kapor |
06.04.2024. 20.04.2024. 18.05.2024. |
Subota |
12:30-14:00h 12:30-14:00h 15:30-16:00h |
|