STUDIJSKI
PROGRAM MEHATRONIKA
*NAPOMENE - Sve
izmjene vezane za raspored pratiti i na oglasnoj tabli
Student
ima pravo da polaže samo jedan izborni predmet
PREDMET |
PROFESOR |
DATUM |
DAN |
VRIJEME |
UČIONICA |
I SEMESTAR |
|||||
Matematika I |
Prof. dr Radoslav Galić |
20.06.2024. 18.07.2024. |
Četvrtak |
10:00h |
|
Matematika vježbe |
Mr Mirsad Trumić |
|
|
|
|
Računarsko
konstruisanje (CAD) |
Prof. dr Nenad
Kapor |
14.06.2024. 12.07.2024. |
Petak |
16:00h |
|
Strani jezik I Engleski jezik I |
Prof. dr
Valentina Budinčić |
11.06.2024. 02.07.2024. |
Utorak |
11:00h |
|
Strani jezik I Njemački jezik I |
Mirza Karamehić Lektor |
07.06.2024. 01.07.2024. |
Petak Ponedeljak |
13:30h 13:00h |
|
II SEMESTAR |
|||||
Matematika II |
Prof. dr Sead Rešić |
18.06.2024. 02.07.2024. |
Utorak |
10:00h |
|
Matematika II
vježbe |
Mr Mirsad Trumić |
|
|
|
|
Opšta fizika I |
Prof. dr Hrustem Smailhodžić |
07.06.2024. 11.07.2024. |
Petak Četvrtak |
11:00h 12:00h |
|
Elektrotehnika sa
elektronikom |
Prof. dr Halid Žigić |
14.06.2024. 05.07.2024. |
Petak |
11:00h |
|
IZBORNI PREDMETI |
|||||
Osnovi
programiranja * |
Prof. dr Velimir Dedić |
12.06.2024. 11.07.2024. |
Srijeda Četvrtak |
12:00h 12:00h |
|
Teorija sistema * |
Prof. dr Irena Galić |
28.06.2024. 19.07.2024. |
Petak |
12:00h |
|
Razvoj i
projektovanje proizvoda * |
Prof. dr Slobodan Manojlović |
14.06.2024. 05.07.2024. |
Petak |
13:30h |
|
III
I IV SEMESTAR |
|||||
III SEMESTAR |
|||||
Matematika III |
Prof. dr Radoslav Galić |
21.06.2024. 19.07.2024. |
Petak |
10:00h |
|
Matematika III vježbe |
Mr Mirsad Trumić |
|
|
|
|
Tehnologija
rukovanja materijalom |
Prof. dr Nenad Kapor |
14.06.2024. 12.07.2024. |
Petak |
17:30h |
|
Strani jezik II Engleski jezik II |
Prof. dr Valentina Budinčić |
11.06.2024. 02.07.2024. |
Utorak |
11:00h |
|
Strani jezik II Njemački jezik II |
Mirza Karamehić Lektor |
07.06.2024. 01.07.2024. |
Petak Ponedeljak |
13:30h 13:00h |
|
IV SEMESTAR |
|||||
Tehnička mehanika |
Doc.
dr Srđan Marinković |
12.06.2024. 17.07.2024. |
Srijeda Srijeda |
17:00h |
|
Osnovi informatike |
Prof. dr Halid Žigić |
13.06.2024. 04.07.2024. |
Četvrtak |
13:00h |
|
Primjenjena
digitalna elektronika |
Prof. dr Dejan Miljanović |
08.06.2024. 16.07.2024. |
Utorak |
12:00h |
|
IZBORNI PREDMETI |
|||||
Mašinski elementi
* |
Prof. dr Nenad Kapor |
13.06.2024. 11.07.2024. |
Četvrtak |
17:30h |
|
Otpornost
materijala * |
Prof. dr Zdravko Vučičević |
27.06.2024. 18.07.2024. |
Četvrtak |
10:00h |
|
Projektovanje
mašinskih konstrukcija * |
Doc. dr Nurdin
Ćehajić |
22.06.2024. 20.07.2024. |
Subota |
10:00h |
|
V
i VI SEMESTAR |
|||||
V SEMESTAR |
|||||
Uljna hidraulika i
pneumatika |
Prof. dr Nenad Kapor |
13.06.2024. 11.07.2024. |
Četvrtak |
17:30h |
|
Fleksibilna
proizvodna tehnologija (FPS) |
Prof. dr Nenad Kapor |
13.06.2024. 11.07.2024. |
Četvrtak |
17:30h |
|
Manipulatori i
roboti |
Prof. dr Nenad
Kapor |
15.06.2024. 10.07.2024. |
Subota Četvrtak |
12:00h 16:00h |
|
VI SEMESTAR |
|||||
Osnovi mehatronike |
Doc. dr Nurdin Ćehajić |
22.06.2024. 20.07.2024. |
Subota |
10:00h |
|
Programiranje u mehatronici |
Prof. dr Nenad
Kapor |
14.06.2024. 12.07.2024. |
Petak |
17:30h |
|
Inženjering mehatroničkih Sistema |
Prof. dr Nenad
Kapor |
14.06.2024. 12.07.2024. |
Petak |
17:30h |
|
IZBORNI PREDMETI |
|||||
Dinamika
mehatroničkih sistema * |
Prof. dr Nenad
Kapor |
15.06.2024. 10.07.2024. |
Subota Četvrtak |
15:30h 16:00h |
|
Modelovanje i simulacija sistema* |
Prof. dr Željko Hederić |
15.06.2024. 06.07.2024. |
Subota |
15:00h |
|
Opto-mehatronički sistemi * |
Prof. dr Željko
Hederić |
15.06.2024. 06.07.2024. |
Subota |
12:00h |
|
VII i VIII SEMESTAR |
|||||
VII
SEMESTAR |
|||||
Primjena senzora i
aktuatora |
|
|
|
|
|
Upravljanje i
regulacija |
Prof. dr Željko Hederić |
15.06.2024. 06.07.2024. |
Subota |
09:00h |
|
Mehanika motornih
vozila |
Prof. dr Nenad Kapor |
13.06.2024. |
Četvrtak |
17:00h |
|
VIII SEMESTAR |
|||||
Programiranje i
primjena logičkih kontrolera (PLC) |
Doc. dr Nurdin
Ćehajić |
22.06.2024. 20.07.2024. |
Subota |
11:00h |
|
Stručna praksa |
Prof. dr Halid Žigić |
Studenti su dužni predati svoje dnevnike
rada o obavljenoj stručnoj praksi dekanu fakulteta. |
|
||
IZBORNI PREDMETI |
|||||
Neuronske mreže * |
Prof. dr Edis Mekić |
14.06.2024. 02.07.2024. |
Petak Utorak |
15:00h |
|
Biomehatronika * |
Doc. dr Nurdin
Ćehajić |
22.06.2024. 20.07.2024. |
Subota |
10:00h |
|
Mašinska vizija * |
Prof. dr Nenad Kapor |
14.06.2024. 12.07.2024. |
Petak |
17:30h |
|