O B A V J E Š T E NJ E – ZA STUDENTE FAKULTETA ZDRAVSTVENIH NAUKA KOJI SU SE PRIJAVILI ZA OBAVLJANJE STRUČNE PRAKSE NA UKC-U TUZLA

Svim studentima, koji su se prijavili za obavljanje kliničko-bolničke prakse ljetnom semestru akademske 2016/17. godine na Univerzitetskom kliničkom centru Tuzla, zakazano je zajedničko uvodno predavanja na Klinici za interne bolesti UKC Tuzla u četvrtak, dana 6.04.2017. godine s početkom u 10.00 sati. Dolazak je obavezan. Napominjemo da je potrebno priložiti važeće sanitarne knjižice, a za studente Radiologije nulti test.

EVROPSKI UNIVERZITET U POSJETI JU SREDNJOŠKOLSKOM CENTRU "JOVAN CVIJIĆ" MODRIČA

U JU srednjoškolskom centru “Jovan Cvijić” Modriča dana 28.03.2017. godine prvi puta je organizovan Dan otvorenih vrata, na kojem su, pored ostalih ustanova, učestvovali i Evropski univerzitet Brčko distrikt i Evropski univerzitet „Kallos“ Tuzla. Prof. dr. Rudika Gmajnić, dekan Fakulteta zdravstvenih nauka Evropskog univerziteta Brčko, doc. dr. Anka Bulatović, dekan Ekonomskog fakulteta Evropskog univerziteta Brčko, i doc. dr. Dobrila Regoje, profesor na Fakultetu zdravstvenih nauka Evropskog univerziteta Brčko distrikt, su prezentovali studijske programe koje učenici mogu upisati u akademskoj 2017/18. godini na Evropskom univerzitetu Brčko ili Evropskom univerzitetu „Kallos“ u Tuzli.

EVROPSKI UNIVERZITET U POSJETI MJEŠOVITOJ SREDNJOJ SAOBRAĆAJNOJ ŠKOLI U TUZLI

Prof. dr. Halid Žigić, dekan Tehničkog fakulteta Evropskog univerziteta Brčko distrikt, i doc. dr. Izet Banda, dekan Ekonomskog fakulteta Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla posjetili su maturante Saobraćajne škole u Tuzli. Profesori su prezentovali studijske programe koje učenici mogu upisati u akademskoj 2017/18. godini na Evropskom univerzitetu Brčko ili Evropskom univerzitetu „Kallos“ u Tuzli, a sa posebnim osvrtom na studijske programe iz oblasti tehničkih nauka.

EVROPSKI UNIVERZITET U POSJETI MSŠ "HASAN KIKIĆ" I GIMNAZIJI "MUSTAFA NOVALIĆ" U GRADAČCU

Prof. dr. Esed Karić, dekan Pedagoškog fakulteta Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla, i doc. dr. Jovan Stojanović, profesor na Pravnom fakultetu Evropskog univerziteta Brčko distrikt, dana 27.03.2017. godine posjetili su maturante Mješovite srednje škole “Hasan Kikić” i Gimnazije “Mustafa Novalić” u Gradačcu. Profesori su prezentovali studijske programe koje učenici mogu upisati u akademskoj 2017/18. godini na Evropskom univerzitetu Brčko ili Evropskom univerzitetu „Kallos“ u Tuzli.

EVROPSKI UNIVERZITET NA SAJMU SREDNJIH ŠKOLA I FAKULTETA TEŠANJ

Služba za društvene djelatnosti i investicije Opštine Tešanj organizovala je po redu četvrti Sajam srednjih škola i fakulteta, kako bi mladim ljudima (maturantima osnovnih i srednjih škola) omogućila lakši izbor srednje škole i fakulteta. Na sajmu su uzeli učešće fakulteti iz cijele Bosne i Hercegovine, srednje škole, institucije i ustanove koje se bave obrazovanjem, kao i blizu 1300 učenika osnovnih i srednjih škola, te roditelji i građani grada Tešnja.

Sajam srednjih škola i fakulteta je održan u petak, 31.03.2017. godine u sportskoj dvorani JU Sportsko-rekreacionog centra Tešanj od 9:00 do 12.30 sati. Evropski univerzitet su na sajmu predstavljali prof. dr. Esed Karić, dekan Pedagoškog fakulteta Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla, doc. dr. Izet Banda, dekan Ekonomskog fakulteta Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla, kao i Mehrudina Musić, referent studentske službe Univerziteta.